Prestashop dodawanie produktów

Aby skutecznie prowadzić funkcjonalny sklep internetowy, warto wykorzystać w tym celu platformę, która to ułatwia i pozwala na wiele możliwości, ponieważ wydajność strony bezpośrednio przekłada się na wyniki sprzedażowe. Jedną z takich platform jest PrestaShop umożliwiający intuicyjne dodawanie produktów oraz instalację wielu wtyczek i rozszerzeń. Skrypt platformy napisany jest w prosty sposób, dlatego prowadzenie sklepu i dodawanie produktów do PrestaShop nie powinno sprawiać problemów nawet mniej doświadczonym osobom. Jeśli jednak nie masz wystarczająco dużo czasu lub nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z tym zadaniem, warto zlecić to zadanie specjalistom z Content Cloud.

Dodawanie produktów do PrestaShop

Warto zaznaczyć, że dodawanie produktów do PrestaShop nie jest skomplikowane, wymaga jednak chociaż minimalnej znajomości PrestaShop. Obsługa panelu jest intuicyjna i sprawia, że zatowarowanie sklepu internetowego przebiega sprawnie, a w efekcie otrzymujemy funkcjonalną stronę sklepu ze wszystkimi niezbędnymi elementami. Wśród największych zalet prowadzenia sklepu na PrestaShop warto wymienić, chociażby możliwość rozbudowanego zarządzania produktami i zamówieniami, a także relacjami z klientami. Platforma PrestaShop rejestruje wszystkie operacje, zbiera dane i udostępnia pomocne statystyki, co również ułatwia kontrolowanie transakcji w sklepie internetowym oraz usprawnia jego działanie. Dodatkowo platforma PrestaShop wyposażona jest w rozmaite funkcje, które pozwalają na promocję produktów w mediach społecznościowych, serwisach aukcyjnych i innych niezależnych witrynach www. W ramach oprogramowania dostępny jest także wielojęzyczny interfejs dla kupujących oraz możliwość prowadzenia sprzedaży w różnych walutach.

Aby dodać produkty na platformie PrestaShop, wystarczy wejść w Katalog w menu bocznym i wybrać zakładkę Produkty - na ekranie wyświetli nam się asortyment oferowany w naszym sklepie, jednak za pomocą filtra możemy wybrać mniej produktów. W tym miejscu można także dodawać nowe według trzech dostępnych schematów. Można je umieszczać pojedynczo, można utworzyć paczkę istniejących produktów, która będzie łączyć poszczególne kategorie już dostępne na stronie lub dodać je wirtualne. W przypadku PrestaShop dodawanie produktów do sklepu internetowego polega tak naprawdę na uzupełnianiu pustych pól z danymi. Jeśli jednak jest taka potrzeba, użytkownik PrestaShop może skorzystać również z innych kategorii, takich jak wprowadzenie ceny, informacje o sposobie wysyłki czy możliwość dodania zdjęć.
Choć dodawanie produktów do PrestaShop nie stanowi problemu, możesz zlecić to zadanie specjalistom z Content Cloud - atrakcyjna cena usług oraz możliwość zaoszczędzenia czasu zachęcają coraz więcej właścicieli sklepów internetowych.
Z platformy PrestaShop korzysta prawie 300 tysięcy właścicieli sklepów internetowych, co czyni go jednym z chętniej wybieranych na świecie oprogramowań. Jego intuicyjna struktura oraz wielość funkcji pozwoliły mu na zyskanie ogromnej popularności także w Polsce. Opinie o PrestaShop jednoznacznie potwierdzają, że jest to platforma oferująca wiele praktycznych rozwiązań w zakresie prowadzenia sklepu internetowego.
Zleć dodawanie produktów profesjonalistom!
KONTAKT